2020 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları

2020 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları

Yeni bir koltuk alışverişi demek; akla takılan muhtelif sorular, seçenekler arasında güçlü bir tercih yapma süreci demektir. Binlerce çeşit ve renge sahip koltuk ekipleri arasından konutunuz için doğru model seçmek, sıhhatinizden konforunuza kadar bir hayli istikametten yaşamınızı doğrudan tesirler.
Günün büyük bir kısmının geçirildiği salon ve oturma odalarının bırakılmazı olan koltukları seçerken; renk geçimini, trendleri,konforu ve sıhhati göz önünde bulundurarak bütçeniz için en hesaplı modeli bulmanız gerekir. Konutunuz ve kendiniz için en doğru modeli bulmak ancak iyi bir araştırma ile muhtemeldir.
2020 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları
2020 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları

Salonunuza Harikulade uyum Sağlayan Koltuk Tercihini Nasıl Yapabilirsiniz?
Koltuk modelleri arasından tercih yapmadan evvel mahsulün salonunuzda nasıl duracağını hayal etmek işinizi bir hayli basitleştirecektir. İlk etapta renk geçimi tutmanız gerekir. Salon duvarlarınızın rengini, varsa orta sehpanızın rengini, halınızın desenlerini ve rengini düşünerek koltuk renginize karar vermelisiniz. Unutmayınız ki mahsul çok rahat olabilir; ancak renk olarak salonunuza uymuyor ise zamanla gözünü yorup kendinizi makûs sezmenize sebebiyet verir.

Salonunuzda var olan renkleri düşündükten sonra sizin hangi renkleri hoşlandığınıza karar vermeniz gerekir. Her renk değişik bir duygu uyandırır. Misalin; kırmızı enerji veren bir renktir, sarı mutluluk ve neşe verir, yeşil huzuru ve tabiatı çağrıştırır, mavi dinlendirici özelliğe sahiptir, beyaz pakliğin ve suçsuzluğun simgeyidir.
Tüm bu renkleri değişik dozlarda kullanabilirsiniz. Mavi rengi orta derecede hoşlanıyorsanız oturma ekibinizin tümünü mavi yapmanız gerekmeyebilir, sadece kırlentlerinizi mavi seçebilirsiniz. Salona girdiğinizde gözünüze belirleyemediğiniz bir terslik takılmıyor, burada bulunmaktan zevk alıyorsanız bu, tercihinizi doğru yaptığınız anlamına gelir.

2020 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları
2020 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları
İyi Bir Koltuk Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?
Ürünün rahat olması en ehemmiyetli etmenlerden biridir. Sırf hoş görünüyor diye elverişli olmayan, çok sert ya da çok yumuşak koltuk seçmemelisiniz. Ayrıca her insanın bedeni değişik olduğu için değişik koltuk tiplerinde rahat eder. Bir başkasının rahat ettiği koltukta siz ıstırap sürükleyebilirsiniz. Elbette sıhhatinizi gözetmek de ehemmiyetlidir.
Koltuk; terletmeyen, çok toz toplamayan bir kumaştan üretilmiş olmalıdır. Koltuğun imalinde rastgele bir kanserojen madde kullanılmamış olması gerekir. Küçükten büyüğe bir hayli koltuk modelleri bulunur. Salonunuz için ideal büyüklükte mahsulü bulmanız gerekir. Minik bir salona koyacağınız büyük mahsul hem estetik olarak makûs durur hem de odanın kullanım alanını kısıtlar.
Göze güzel geldiği kadar temizliği de kolay olan bir ürün seçilmelidir. Minik çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa basit silinebilir, basit kuruyan, toz yakalamayan kumaştan yapılmış koltuk seçmelisiniz.
2020 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları
2020 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları

Sezonun Koltuk Trendlerine de Göz Atmakta Fayda var!
* 2019 senesinde zengin renkler trend haline geldi. Kadife koltuklar tekerrür gözde modeller arasına yerleşti. Kendi içinde ya da duvar kâğıdı ile kontrast oluşturan çekyat modelleri yoğun olarak seçim edilmeye başlandı.

* Bulunduğu odayı sıkıntılı gösterebileceği için kimi zaman kullanılmaktan korkulan kahverengi ve tonları da bu sene çokça seçim ediliyor.

* Ananesel ve şatafatlı ekipler kadar minimal İskandinav mobilyalar da popülerliğini çoğaldırdı. Çağdaş çizgilerin kullanıldığı bu mobilyalar odaya rahatlık ve hareket katıyor.

* Bu senenin en çok seçim edilen modellerine bakıldığında insanların dinlenebilecekleri, huzur ve mutluluk dinleyebilecekleri modelleri seçtikleri görülüyor. Trendler azamet ve büyüklükten rahatlık ve işlevselliğe doğru kaydı. İnsanlar mobilyalarını tek renk almak yerine değişik renkleri kombine şekilde kullanarak mertçe oturma odalarını ve salonlarını dekore ediyorlar.Her ne kadar çağdaş ekipler revaçta olsa da geleneksel kadife tasarımlar da doğru renkte ve boyutta seçildiğinde odanın tüm havasını pozitif doğrultuda değiştiriyor. Bu sezon canlı ve pastel renkleri sadelikle buluşuyor.

Koltuk maliyetleri ise, mahsulün malzemesine ve özelliklerine göre değişiyor. Konutunuz için en uygun maliyetli, en şık ve en nitelikli koltuğu Koçtaş web sitesinde bulabilirsiniz. Onlarca model arasında; yapacağınız filtremelerle istediğiniz koltuğa hemen erişebilir; siparişinizi hemen verebilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan 2021 Yatak Ucu Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir