Mutfak ve Banyo Dekorasyon Trendleri 2020

Mutfak ve Banyo Dekorasyon Trendleri 2020
2020’nin mutfak ve banyo dekorasyon trendlerini yakalamaya hazır mısınız? 2020 mutfak ve banyo tasarımlarındaki değişiklikler hızla devam ediyor. Mutfak ve banyolar fonksiyonel kullanımın ötesine geçerek daha konforlu ve çok amaçlı alanlar haline gelir. Daha deneysel, kişisel ve radikal bir dekorasyonun hakim olduğu mutfak ve banyolarda, tek tip tasarımlardan çok kültürlü, çok renkli ve çok katmanlı dekorasyona geçiş yapıldı. Kısacası, 2020 mutfaklara ve banyolara daha fazla doku, renk, desen ve işlev getiriyor. İşte mutfak ve banyo dekorasyon trendleri 2020:

MUTFAK DEKORASYON TRENDLERİ 2020

Bugün, birçok insan sağlıklı yaşama daha fazla önem vermektedir. Bu, gıda, hazırlık ve sürdürülebilirlik kaynağı gibi konuları çok daha önemli hale getirdi. Bu nedenle, mutfak şirketleri ve üreticileri mutfak tasarımında sağlık standartlarını yeniden keşfetmeye başladılar. Sağlıklı yaşam mutfağının evrensel bir konsepti haline gelen 2020 mutfak tasarımlarında aşağıdaki yenilikler gerçekleştirilmektedir:  • Geri dönüştürülmüş, doğal, sürdürülebilir ve ultra hijyenik malzemeler.
  • Sosyal etkileşimi artıran ve aile ilişkilerini besleyen tasarımlar ve düzenlemeler.
  • Görünürlüğü ve erişilebilirliği kolaylaştıran şeffaf veya açık depolama alanları. Sağlıklı gıdaları ön plana çıkaran, bu konuda farkındalık ve alışkanlık yaratacak düzenlemeler.
  • Mutfakları şehirlerde yaşayan insanlar için canlı bir ekosisteme dönüştüren mutfak bahçeleri.

Sağlıklı bir yaşam tarzı mutfağı inşa etmenin bir diğer önemli adımı sadeliğe odaklanmaktır. Sadeliğin insan üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır. Çünkü düzenli ve basit bir ortam, gözlerin ve zihnin dinlemesini sağlar. Basitlik söz konusu olduğunda akla ilk gelen şey minimalizm olsa da, katı kurallar altında hapsedilmek gerekli değildir. Basitlikle, rahat, havadar ve parlak bir görünüm yaratma niyetiyle. Mutfağınızda bunu başarmak için aşağıdaki dokuları, renkleri ve malzemeleri kullanabilirsiniz:

  • Ahşap malzemeler yumuşak ve orta tonlarda, sıcak bir alan hissi yaratır.
  • Mavi, adaçayı yeşili ve soluk pembe gibi sakinleştirici, pastel ve nötr renkler. (Ayrıca bu yıl kayısı ve şeftali tonları öne çıkacak.)
  • Görsel olarak yumuşak bir his veren kireçli, pürüzsüz ve mat yüzeyler.

BANYO DEKORASYONU TRENDLERİ 2020

Banyolar 2020’de dinlenme yeri olarak yeniden tanımlanıyor. Banyolar tamamen işlevsel bir alan olmanın ötesine geçiyor ve aynı zamanda kendinizi şımartacak yerler haline geliyor. Mahremiyet, kişisel zaman ve sessizlik gibi lüks sağlayan banyoların sakinleştirici etkisi 2020’de daha belirgin hale geliyor. Banyolar modern yaşamın stresinden kaçacağınız barınaklara dönüşecek.

Estetik olarak, oturma odalarından ilginç bir şekilde ilham alan banyo dekorasyonunda, bu yıl aşağıdaki öğeler öne çıkıyor:

  • Kapitone, küçük ve yumuşak oturma elemanları.
  • Loş ışık kolye aydınlatması.
  • Yastıklar gibi yumuşak aksesuarlar.

Tüm bu unsurlarla banyolar, kendinizi evinizde rahatlatabileceğiniz rahat ve şık odalar haline gelecektir.

2020 için öngörülen mutfak ve banyo dekorasyon trendleri kısaca şöyle… Umarız bu trendler kendi evinizde yapacağınız değişiklikler için size ilham verir. Unutmayın, evinizi dekore ederken en önemli şey sizi mutlu, rahat, gelişmiş ve tarzınızı yansıtan seçimler yapmaktır. Bu yüzden trendlerden ilham alın, ancak kendi stilinizi yansıtmayı unutmayın.
Bir önceki yazımız olan Trend Ev Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir