Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenler

Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenler

Evde en çok kullanılan alanlardan biri olan salon ve oturma odalarının dekorasyonu yapılırken koltuklar kadar orta masa seçimine de önem vermek gerek.
Ev dekorasyonu yaparken evde kullanılacak her eşyayı seçerken ayrı bir özen göstermek gerekir.
Salon ya da oturma odasına orta masa alacaksanız odanız dekorasyonuna uyumlu bir model seçmeye özen göstermelisiniz.
Salon ve oturma odası dekorasyonu yaparken duvar renginden tutun da mobilyalar, avizeler, halılar ve birçok küçük detaya ayrı ayrı önem vermek gerekiyor. Bu yüzden seçim yaparken alınan mobilyanın fonksiyonel olmasına ve odada kullanılan diğer parçalarla uyumlu bir şekilde bir araya getirilmesi önemli bir detay.
Orta sehpa seçimi nasıl olmalı?
Özellikle servislerimizde en çok yararlandığımız vazgeçilmez biblo, dergi gibi eşyalarımızı dekoratif şekilde orta sehpa üzerine yerleştiririz. Hem kullanma açısından rahatlık hem de şıktır.
Orta sehpa seçimi yaparken gösterilen özen aynen gösterilmeli çünkü salona uyumu, büyüklüğü küçüklüğü, yaptığınız kombinasyonla uyumu, tarzı ile tam anlamıyla orta masalar tamamlayıcı bir unsur.

Aynı boyuttaki birçok sehpayı birleştirip kocaman bir orta sehpa haline getirmekte bir seçim. Misafirleriniz geldiğinde ya da gerekli olduğunda anda parçaları ayırıp servis sehpası olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Genellikle salonlarda koltuk takımları arasında veya ortasında yer alan orta sehpaları zevkinize göre seçmek ve orta sehpayı en verimli şekilde kullanarak dekore etmekte sizin tercihinize kalmış tabi ki.

Klasik bir salon takımınız varsa o zaman tercihinizi yemek takımı ve koltuk takımlarınızla uyumlu olabilecek tonlarda orta masanızı seçmelisiniz. Klasik takımlarda sehpanın ayak kısımları oymalı olabiliyor. Beyaz, ceviz, krem, bej gibi tonlarda yer alan klasik sehpa modelleri altın rengi ve gümüş rengi ile uyumlu hale getirilerek ayrı bir hava oluşturulabilir.

Özellikle country ve rustik şekilde döşenmiş salonlarda tercih edebileceğiniz sehpa modeli, eski bir çeyiz sandığı ya da yine daha önce farklı amaçlarla kullanılmış el işçiliği olan yaşanmışlıkların esintisi olan bir salon sehpası olabilir. Son zamanlarda da oldukça trend olan puzzle sehpaları da oldukça kullanışlı.

Küçük salonlar için fonksiyonel sehpalar çok daha kullanışlı. Bu tarz orta sehpalar kitaplık, dergilik bazen masa haline gelerek kullanılabiliyor.

Son zamanlarda çok beğenilen ve git gide beğeneni fazla olan bir model de Retro tarz. Retro tarzda bir salona sahipseniz mavi, sarı, yeşil gibi renklerin canlı renklerin tonlarını da tasarlanmış üst kısmı ahşap ayak ve bacakları metal olan oldukça şık orta sehpalar kullanabilirsiniz.

İki renk olarak tasarlanan modeller birçok mobilyayla kolaylıkla uyum sağlayacağı için oldukça kullanışlıdır. Bu tür orta sehpaları modern aksesuarlar ve objelerle, tepsilerle, mumlarla tamamlayabilirsiniz.
Modern salon sehpa modelleri, farklı biçimde farklı detaylara sahip. Bu tür orta sehpalarda genellikle iki renk ahşap kullanılır ki, daha modern çizgi yakalanır ve bazı modelleri ise camla hareketlendirilir.

Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenler
Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenler
Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenler
Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenler
Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenler
Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenler

Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenler
Orta masa alırken dikkat edilmesi gerekenlerBir önceki yazımız olan Hayalleri Yaşatan Genç Odaları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir