Oturma Odası İçin 5 Dekorasyon Fikri

Oturma Odası İçin 5 Dekorasyon Fikri

Sizlere sunacağımız oturma odası için 5 dekorasyon fikri sayesinde evlerinizde çok pratik ve etkili bir biçimde bu tarzı yaşatabilmeniz söz konusu olacaktır.
Bu dekorasyon stilini nasıl uygulayacağınız konusunda da endişelenmenize gerek yok.
Bir evin en çok kullanılan bölümü şüphesiz oturma odalarıdır. Burada ferah ve estetik bir görüntünün oluşması geçireceğiniz vaktin de daha dinlendirici ve keyifli olmasını sağlayacaktır. Son zamanlarda oturma odalarında en çok tercih edilen dekorasyon stillerinden biri olarak karşımıza çıkan Rustik dekorasyon bu konuda size beklentilerinizi karşılayabilecek niteliklere sahiptir.

Ahşap tavan kullanın: Ahşap tavanlar her ne kadar pek çok kişinin hoşuna gitmiyor olsa da rustik dekorasyon stili için en doğru seçim olacaktır. Bunlar köy evi havasını katabilmek için size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Yer minderleri kullanın:Daha önce de belirttiğimiz gibi hafif mobilyalar kullanmanız rustik dekorasyon için önemlidir. Hatta mobilyalarınızın köy evlerinde görmeye alışık olduğumuz divanların görünümüne sahip ahşap mobilyalar arasından seçilmiş olması yerinde bir karar olacaktır. Bunun yanı sıra oturma odalarınızda konforu ile sizi memnun edebilecek niteliklere sahip olan yer minderlerini kullanmanızın da faydasını görebilirsiniz. Bu yüzden değişik renklerdeki dekoratif ve kullanışlı minderlere de oturma odalarında yer vermelisiniz.

Taş görünümlü raflar: Özellikle gri renkli taş görünümüne sahip duvar rafları kullanmanız rustik dekorasyon uygulamalarının başarıya ulaşmasında faydalı olabilir. Bu sayede daha doğal bir görünüme sahip salonlara sahip olmanız söz konusu olabilecektir.

Köy evlerini hayal edin: Rustik tarzda bir oturma odası oluşturabilmek için öncelikle köy evlerini düşünün. Hayalinizde bir köy evinin nasıl olması gerektiğini düşünüyorsanız oturma odalarınız için de aynı hayali kurabilirsiniz. Bunun için de büyük mobilyalar yerine daha hafif mobilyalar ve eşyalar tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Taş duvarlar tercih edin: Evinizin duvarlarında doğal taş kullanmanız çok iyi sonuçlar almanıza olanak sağlayacaktır. Ancak böyle bir imkanınız bulunmuyorsa bunun yerine taş duvar görüntüsüne sahip duvar kağıtları kullanmanız ya da bu görüntüyü verecek olan duvar boyamaları gerçekleştirmeniz faydalı olacaktır.

Oturma Odası İçin 5 Dekorasyon Fikri
Oturma Odası İçin 5 Dekorasyon Fikri

Oturma Odası İçin 5 Dekorasyon Fikri
Oturma Odası İçin 5 Dekorasyon Fikri
Bir önceki yazımız olan Hayalleri Yaşatan Genç Odaları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir