Oturma Odasında Kullanılabilecek Renkler için Özel 15 tüyo

Oturma Odasında Kullanılabilecek Renkler için Özel 15 tüyo

Oturma odasının dekorasyonunda renk seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir?
Oturma odası ev içinde zamanımızı en çok geçirdiğimiz alanlardır. Oturma odası dekorasyonunda seçilen renk tonları huzur verecek, rahatlatacak tonlardan seçildiğinde bu alanda daha keyifli vakit geçirme olanağı bulunur.
1-Koltuk takımlarında renk ve desen karmaşasından kaçının. Koltuklarda düz kumaşlar kullanılmış ise üstüne desenli ve renkli yastıklar koyarak güzel bir hava verebilirsiniz. Koltukta desenli kumaş kullandıysanız yastıkları düz tercih edin.

2-Mavi ve beyaz ferahlık veren renklerdir. Oturma odasında bu renkleri kullanabilirsiniz. Bu renkler kahverengi yer döşemesi ile birleşince güzel bir uyum yakalayacaktır. Mavi ve lacivert renkli berjer koltuklarla birlikte kullanılan beyaz bir koltuk ve beyaz koltuk üzerine lacivert, mavi, beyaz desenli kırlent yastıklar çok hoş bir görünüm sağlar.

3-Perdeleriniz desenli ise koltukları düz renk seçmeye çalışın.

4-Oturma odasında renk seçimi yapılırken öncelikle duvarların rengi belirlenmeli, perdelerin rengi seçilmelidir. Daha sonra da zemin rengi belirlenebilir. Seçilen mobilyaların rengi duvar ve perdelerle uyum içerisinde olmalıdır.

5-Yeşil renk ve tonları iç huzuru veren ve doğayı hatırlatan renklerdir. Yeşil ve tonlarını, mor ya da mavi ve beyaz renkler ile kullanarak huzurlu bir oturma odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

6-Turkuaz ve mavi renk aksesuarlar kullanarak beyaz, krem, toprak tonlarında hazırladığınız oturma odanızda deniz ve yaz havasını estirebilirsiniz. Kırlent yastıklar ve koltuk şalları, deniz kabuklarından yapılmış aksesuarlar size bu havayı yaratmakta yardımcı olabilir. Ayrıca abajurlarınızın şapkalarında da turkuaz ve mavi renk tonlarını kullanabilirsiniz.

7-Pastel tonlar insanı rahatlatan renklerdir. Yer döşemesinde, perde ve duvarlarınızda kullanacağınız pastel tonları odanıza aydınlık bir görünüm verir.

8-Toprak tonlarında hazırladığınız oturma odanızı pastel yeşil, mavi ve pembe renklerdeki aksesuarlar, yastıklar ve abajurlar ile tamamlayabilirsiniz.

9-Oturma odanızda kullanacağınız gülkurusu, mavi ve kahve tonları oturma odanızda sakinleştirici bir etki yaratır.

10-Oturma odanızda toprak tonlarını kullanarak yumuşak ve rahatlatıcı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

11-Morun tonlarını krem tonlarıyla, lila renklerini de gri tonlarıyla birlikte kullanıldığında şık durur.

12-Altın ışıltılı aksesuarlar kullanarak mor renkli dekorasyonunuza şık bir görünüm katabilirsiniz.

13-Koltuklarınız mor veya mavi renk ise bej ya da krem renginde bir halı kullanarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

14-Oturma odasında krem ve toprak tonları kullandıysanız lila ve mor renkli yastıklar ve aksesuarlar ile oda dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

15-Odada kullanılan diğer renklerle uyum sağlayacak şekilde beyaz koltuklar üzerine konacak siyah, kırmızı, yeşil, pembe, turuncu tonlarında kırlent yastıklar, dekoratif objeler oturma odanıza canlılık katar.

Oturma Odasında Kullanılabilecek Renkler için Özel 15 tüyo
Oturma Odasında Kullanılabilecek Renkler için Özel 15 tüyo

Oturma Odasında Kullanılabilecek Renkler için Özel 15 tüyo
Oturma Odasında Kullanılabilecek Renkler için Özel 15 tüyoBir önceki yazımız olan Hayalleri Yaşatan Genç Odaları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir